Impregnat do gresu,  kamienia, betonu.

Ochrona na lata

Najczęściej zadawane pytania – impregnacja gresu.

Jak najlepiej aplikować impregnat do tarasu?
Jak uszczelnić i zabezpieczyć nawierzchnię za pomocą impregnatu do gresu? Po nałożeniu wałkiem lub z opryskiwacza pozostaw na 2 godziny, jeśli występuje wilgoć, pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny.

Jak długo należy odczekać przed uszczelnieniem tarasu?
8-12 tygodni Uszczelnianie nie jest zalecane do co najmniej 8-12 tygodni po ułożeniu nawierzchni.

Czy warto impregnować taras?
Jeśli chcesz, aby Twój taras wyglądał tak samo, jak po jego zainstalowaniu, impregnacja tarasu jest absolutną koniecznością. Prawidłowo zastosowany dobrej jakości środka przedłuży żywotność kostki brukowej tarasu, a także zapewni, że przyszłe czyszczenie będzie jak najbardziej bezstresowe.

Czy da się impregnować taras na czas deszczu?
Jeśli zapowiadane są opady deszczu, zalecamy opóźnić zabezpieczanie płytek, ponieważ większość nowoczesnych uszczelniaczy tarasowych należy nakładać na całkowicie suchą powierzchnię, która była sucha przez 72 godziny wcześniej.

Impregnat do kostki brukowej natryskiwać czy nakładać wałkiem?
Aby uzyskać najlepszą wydajność, ważne jest, aby zrozumieć, jak uszczelniać kostkę brukową i dlaczego? Po 18 latach zajmowania się kwestią uszczelniania kostki brukowej, moje najlepsze rekomendacje są następujące: nakładać natryskowo zamiast wałkiem. Używaj środka na bazie wody zamiast rozpuszczalników.

Jak długo działa impregnat do kostki brukowej, gresu, kamienia?
Jak często należy ponownie nakładać uszczelniacz do kostki brukowej? Podstawowa zasada to co 3-5 lat. W przypadku środków błonotwórczych można zauważyć, kiedy bariera fizyczna wykazuje oznaki zużycia.

Czy kostka brukowa musi być całkowicie sucha przed impregnacją?
W większości przypadków impregnat należy nakładać tylko na całkowicie wyschniętą kostkę brukową. Potwierdź więc, że w prognozie nie będzie deszczu przez pełne 24 godziny przed rozpoczęciem projektu. Nie będziesz też chciał wykonywać prac zabezpieczających w ekstremalnych temperaturach. Z reguły 15-20 stopni jest zwykle idealne.

Jak długo po ułożeniu tarasu można po nim chodzić?
Impregnat na płytkach jest w pełni utwardzony po 12 godzinach– wtedy Twój nowy taras będzie miał pełną wytrzymałość na ściskanie. Jednak zwykle zaleca się unikanie chodzenia po nim przez co najmniej 2 do 3 godzin, aby pozwolić mu wyschnąć i wzmocnić się i stać się pięknie ułożonym patio, w które włożyłeś tyle wysiłku.

Czy mogę samodzielnie zaimpregnować kostkę brukową, gres, kamień ?

Tak można.

Ile kosztuje uszczelnienie tarasu?
Biorąc pod uwagę te zmienne i podając bardzo przybliżony koszt czyszczenia i impregnacji kostki brukowej, kamienia, gresu to ceny wahają się od 15 do 25 zł/m2.

Co się stanie, jeśli po impregnacji tarasu zacznie padać deszcz?
Jeśli podczas wysychania impregnatu wystąpi rosa, przypadkowe zraszanie wodą lub deszcz, może on ulec poplamieniu, zmętnieniu, plamom lub odbarwieniu i nie będzie już estetyczny. Po prostu nie uszczelniaj swojej kostki brukowej, jeśli istnieje choćby niewielka szansa na deszcz, mgłę lub mżawkę.